BBNaija: Lady Advised Organisers of BBNaija To Introduce Sunday Service [Video]

A Nigerian lady has advised the organiser of the Big Brother Naija reality show should invite pastors and gospel singers to the show every Sunday for worship.

According to her, the worship should be done for like 30 minutes with pastors and gospel singers invited to fellowship with the housemates.

In her words;

“On a Sunday like this, Big Brother should at least have 30 minutes time of worship with the housemates; invite pastors like Paul of House on The Rock, Jerry Eze, Apostle Suleiman. And they can also invite gospel music ministers like Mercy Chinwo, Team Godfrey, Nathaniel Bassey. I think it will attract more views from the religious ones. I can even come and minister for free.”

Watch the video below

Is this sense or nonsense ?

 

6 thoughts on “BBNaija: Lady Advised Organisers of BBNaija To Introduce Sunday Service [Video]”
  1. Mutlu Bir Kadın, içeriklerinizi renklendiren ve pozitif enerji veren bir web sayfası. Kadının güçlü, özgür ve mutlu olduğunu vurgulayan bir anlayışa sahipsiniz. İçeriklerinizdeki derinlik ve samimiyet, ziyaretçileri etkilemeye devam ediyor. Yaratıcı ve ilham verici bir siteye sahip olmanız, insanları olumlu duygularla dolu bir dünyaya taşıyor. İçeriklerinizdeki mutluluk, okuyucuları motive edip hayatlarına olumlu bir etki bırakıyor. Başarılarınızın devamını dilerim! https://google.com.tr/webmasters/sitemaps/ping?sitemap=https://www.mutlubirkadin.com/sitemap_index.xml

Leave a Reply